libc 2.17-pre1 - en to ia translation catalogue (534 entries)

en: 	not a dynamic executable
ia: 	non es un executabile dynamic

en:   or:
ia:   o:

en:  (SKIPPED)
ia:  (OMITTITE)

en:  (changed)
ia:  (cambiate)

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
ia: %.*s: le parametro ARGP_HELP_FMT require un valor

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
ia: %.*s: le parametro ARGP_HELP_FMT incognite

en: %1$s: definition does not end with `END %1$s'
ia: %1$s: le definition non termina con `END %1$s'

en: %d libs found in cache `%s'
ia: %d bibliothecas trovate in le cache `%s'

en: %s is a 32 bit ELF file.
ia: %s es un file ELF 32 bits.

en: %s is a 64 bit ELF file.
ia: %s es un file ELF 64 bits.

en: %s is not a known library type
ia: %s non es un typo de bibliotheca cognite

en: %s is not a shared object file (Type: %d).
ia: %s non es un file de objectos condivise (Typo: %d).

en: %s is not a symbolic link
ia: %s non es un ligamine symbolic

en: %s is not an ELF file - it has the wrong magic bytes at the start.
ia: %s non es un file ELF - illo ha le bytes magic incorrecte al testa.

en: %s%s%s:%u: %s%sAssertion `%s' failed.
    %n
ia: %s%s%s:%u: %s%sInsuccesso del assertion `%s'.
    %n

en: %s%s%s:%u: %s%sUnexpected error: %s.
ia: %s%s%s:%u: %s%sError impreviste: %s.

en: %s: '%s' without matching 'ifdef' or 'ifndef'
ia: %s: '%s' sin correspondente 'ifdef' o 'ifndef'

en: %s: 'endif' without matching 'ifdef' or 'ifndef'
ia: %s: 'endif' sin correspondente 'ifdef' o 'ifndef'

en: %s: <mb_cur_max> must be greater than <mb_cur_min>
ia: %s: <mb_cur_max> debe esser grande que <mb_cur_min>

en: %s: Too many arguments
ia: %s: Tro de argumentos

en: %s: `%s' mentioned more than once in definition of weight %d
ia: %s: `%s' mentionate plus de un vice in le definition del peso %d

en: %s: `%s' must be a character
ia: %s: `%s' debe esser un character

en: %s: `%s' value does not match `%s' value
ia: %s: le valor de `%s' non corresponde al valor de `%s'

en: %s: `-1' must be last entry in `%s' field
ia: %s: `-1' debe esser le ultime entrata in le campo `%s'

en: %s: `forward' and `backward' are mutually excluding each other
ia: %s: `forward' e `backward' son mutualmente exclusive

en: %s: `position' must be used for a specific level in all sections or none
ia: %s: `position' debe utilisar se pro un nivello specific in tote le sectiones o in necun

en: %s: `translit_start' section does not end with `translit_end'
ia: %s: le section `translit_start' non fini con `translit_end'

en: %s: bad symbol <%.*s>
ia: %s: symbolo invalide <%.*s>

en: %s: byte sequence of first character of range is not lower than that of the last character
ia: %s: le sequentia de bytes del prime character del intervallo non es plus parve que illo del ultime character

en: %s: byte sequences of first and last character must have the same length
ia: %s: le sequentias de bytes del prime e del ultime characteres debe haber le mesme longitude

en: %s: cannot have `%s' as end of ellipsis range
ia: %s: impossibile de haber `%s' como fin de un intervallo de ellipse

en: %s: cannot reorder after %.*s: symbol not known
ia: %s: impossibile de reordinar post %.*s: symbolo incognite

en: %s: character `%s' in charmap not representable with one byte
ia: %s: le character `%s' in tabula de characteres non es representabile con un byte

en: %s: character `%s' needed as default value not representable with one byte
ia: %s: le character `%s' requirite como valor predefinite non es representabile con un byte

en: %s: character `%s' not defined while needed as default value
ia: %s: le character `%s' non es definite quando illo es necesse como valor predefinite

en: %s: destination must not be a directory
ia: %s: destination non debe esser un directorio

en: %s: direction flag in string %Zd in `era' field is not '+' nor '-'
ia: %s: le indicator de direction in le catena %Zd in le campo `era' non es '+' ni '-'

en: %s: direction flag in string %Zd in `era' field is not a single character
ia: %s: le indication de direction in le catena %Zd in le campo `era' non es un singule character

en: %s: duplicate `default_missing' definition
ia: %s: definition duplicate de `default_missing'

en: %s: duplicate category version definition
ia: %s: definition duplicate de version de categoria

en: %s: duplicate declaration of section `%s'
ia: %s: declaration duplicate del section `%s'

en: %s: duplicate definition of `%s'
ia: %s: definition duplicate de `%s'

en: %s: empty category description not allowed
ia: %s: le description de categoria vacue non es permittite

en: %s: empty weight string not allowed
ia: %s: catena de peso vacue non es permittite

en: %s: error in state machine
ia: %s: error in le automato de statos finite

en: %s: failed to remove the old destination
ia: %s: insuccesso al elimination del destination vetule

en: %s: field `%s' declared more than once
ia: %s: le campo `%s' es declarate plus de un vice

en: %s: field `%s' does not contain exactly ten entries
ia: %s: le campo `%s' non contine exactemente dece entratas

en: %s: field `%s' must not be defined
ia: %s: le campo `%s' non debe esser definite

en: %s: field `%s' must not be empty
ia: %s: le campo `%s' non debe esser vacue

en: %s: field `%s' not defined
ia: %s: le campo `%s' non es definite

en: %s: field `%s' undefined
ia: %s: le campo `%s' non es definite

en: %s: file open error: %m
ia: %s: error al aperir le file: %m

en: %s: garbage at end of offset value in string %Zd in `era' field
ia: %s: datos superflue al fin del valor de displaciamento in le catena %Zd in le campo `era'

en: %s: garbage at end of starting date in string %Zd in `era' field
ia: %s: datos superflue al fin del data initial in le catena %Zd in le campo `era'

en: %s: garbage at end of stopping date in string %Zd in `era' field
ia: %s: datos superflue al fin del data final in le catena %Zd in le campo `era'

en: %s: incomplete `END' line
ia: %s: linea `END' incomplete

en: %s: invalid destination: %s
ia: %s: destination invalide: %s

en: %s: invalid escape `%%%c' sequence in field `%s'
ia: %s: sequentia de escappata `%%%c' invalide in le campo `%s'

en: %s: invalid escape sequence in field `%s'
ia: %s: sequentia de escappata invalide in le campo `%s'

en: %s: invalid number for offset in string %Zd in `era' field
ia: %s: numero invalide pro displaciamento in le catena %Zd in le campo `era'

en: %s: invalid number of sorting rules
ia: %s: le numero de regulas a assortir es incorrecte

en: %s: invalid starting date in string %Zd in `era' field
ia: %s: data initial invalide in le catena %Zd in le campo `era'

en: %s: invalid stopping date in string %Zd in `era' field
ia: %s: data final invalide in le catena %Zd in le campo `era'

en: %s: invalid value for field `%s'
ia: %s: valor invalide pro le campo `%s'

en: %s: language abbreviation `%s' not defined
ia: %s: le abbreviation de lingua `%s' non es definite

en: %s: missing `order_end' keyword
ia: %s: parola clave `order_end' mancante

en: %s: missing `reorder-end' keyword
ia: %s: parola clave `reorder-end' mancante

en: %s: missing `reorder-sections-end' keyword
ia: %s: parola clave `reorder-sections-end' mancante

en: %s: missing era format in string %Zd in `era' field
ia: %s: formato de era mancante in le catena %Zd in le campo `era'

en: %s: missing era name in string %Zd in `era' field
ia: %s: nomine de era mancante in le catena %Zd in le campo `era'

en: %s: more then one 'else'
ia: %s: plus de un 'else'

en: %s: multiple order definitions for section `%s'
ia: %s: multiple definitiones de ordine pro le section `%s'

en: %s: multiple order definitions for unnamed section
ia: %s: multiple definitiones de ordine pro un section innominate

en: %s: nested conditionals not supported
ia: %s: le conditionales annidate non es supportate

en: %s: no PLTREL found in object %s
ia: %s: necun PLTREL trovate in le objecto %s

en: %s: no correct regular expression for field `%s': %s
ia: %s: necun expression regular correcte pro le campo `%s': %s

en: %s: no identification for category `%s'
ia: %s: nulle identification pro le categoria `%s'

en: %s: no representable `default_missing' definition found
ia: %s: necun definition `default_missing' representabile trovate

en: %s: not enough sorting rules
ia: %s: il non ha sufficiente regulas a assortir

en: %s: numeric country code `%d' not valid
ia: %s: le codice numeric de pais `%d' non es valide

en: %s: option '%s' requires an argument.\n
ia: %s: le option '%s' require un argumento.\n

en: %s: option is ambiguous; possibilities:
ia: %s: option es ambigue; possibilitates:

en: %s: option requires an argument -- '%s'\n
ia: %s: option require un argumento -- '%s'\n

en: %s: order for `%.*s' already defined at %s:%Zu
ia: %s: le ordine pro `%.*s' jam es definite in %s:%Zu

en: %s: order for collating element %.*s not yet defined
ia: %s: ordine non ancora definite pro le elemento de collation %.*s

en: %s: order for collating symbol %.*s not yet defined
ia: %s: ordine non ancora definite pro le symbolo de collation %.*s

en: %s: out of memory to store relocation results for %s
ia: %s: memoria exhauste pro immagazinar le resultatos de relocation pro %s

en: %s: premature end of file
ia: %s: fin prematur de file

en: %s: section `%.*s' not known
ia: %s: section `%.*s' incognite

en: %s: starting date is invalid in string %Zd in `era' field
ia: %s: le data de comenciamento es invalide in le catena %Zd in le campo `era'

en: %s: symbolic range ellipsis must not be directly followed by `order_end'
ia: %s: le ellipse de intervallo symbolic non debe esser sequite directemente per `order_end'

en: %s: symbolic range ellipsis must not directly follow `order_start'
ia: %s: le ellipse de intervallo symbolic non debe sequer directemente `order_start'

en: %s: syntax error
ia: %s: error de syntaxe

en: %s: syntax error in definition of new character class
ia: %s: error de syntaxe in le definition de un nove classe de characteres

en: %s: syntax error in definition of new character map
ia: %s: error de syntaxe in le definition de un nove mappa de characteres

en: %s: table for class "%s": %lu bytes
ia: %s: tabula pro le classe "%s": %lu bytes

en: %s: table for map "%s": %lu bytes
ia: %s: tabula de characteres "%s": %lu bytes

en: %s: table for width: %lu bytes
ia: %s: tabula pro le largor: %lu bytes

en: %s: terminology language code `%s' not defined
ia: %s: le codice de lingua `%s' pro le usage terminologic non es definite

en: %s: the start and the end symbol of a range must stand for characters
ia: %s: le symbolos de initio e de fin de un intervallo debe representar characteres

en: %s: third operand for value of field `%s' must not be larger than %d
ia: %s: le tertie operando pro le valor del campo `%s' non debe esser plus grande que %d

en: %s: too few values for field `%s'
ia: %s: insufficiente numero de valores pro le campo `%s'

en: %s: too many rules; first entry only had %d
ia: %s: tro de regulas; le prime entrata habeva solmente %d

en: %s: too many values
ia: %s: tro de valores

en: %s: too many values for field `%s'
ia: %s: tro de valores pro le campo `%s'

en: %s: transliteration data from locale `%s' not available
ia: %s: le datos de transliteration del localitate `%s' non es disponibile

en: %s: unknown character in collating symbol name
ia: %s: character incognite in le nomine de un symbolo de collation

en: %s: unknown character in equivalent definition name
ia: %s: character incognite in le nomine de un definition de equivalente

en: %s: unknown character in equivalent definition value
ia: %s: character incognite in le valor de un definition de equivalente

en: %s: unknown character in field `%s'
ia: %s: character incognite in le campo `%s'

en: %s: unknown section name `%.*s'
ia: %s: nomine de section incognite `%.*s'

en: %s: unknown symbol `%s' in equivalent definition
ia: %s: symbolo incognite `%s' in un definition de equivalente

en: %s: unrecognized option '%c%s'\n
ia: %s: option non recognoscite '%c%s'\n

en: %s: value for field `%s' must be a single character
ia: %s: le valor pro le campo `%s' debe esser un singule character

en: %s: value for field `%s' must be in range %d...%d
ia: %s: le valor pro le campo `%s' debe esser del intervallo %d...%d

en: %s: value for field `%s' must not be an empty string
ia: %s: le valor pro le campo `%s' non debe esser un catena vacue

en: %s: value of field `int_curr_symbol' does not correspond to a valid name in ISO 4217
ia: %s: le valor del campo `int_curr_symbol' non corresponde a un nomine valide in ISO 4217

en: %s: value of field `int_curr_symbol' has wrong length
ia: %s: le valor del campo `int_curr_symbol' ha un longitude incorrecte

en: %s: values for field `%s' must be smaller than 127
ia: %s: le valores pro le campo `%s' debe esser plus parve que 127

en: %s: values for field `%s' must not be larger than %d
ia: %s: valores pro le campo `%s' non debe plus grande que %d

en: %s: weights must use the same ellipsis symbol as the name
ia: %s: le pesos debe usar le mesmo symbolo de ellipse que le nomine

en: %s:%u: bad syntax in hwcap line
ia: %s:%u: syntaxe incorrecte in le linea hwcap

en: %s:%u: cannot read directory %s
ia: %s:%u: impossibile de leger le directorio %s

en: %s:%u: duplicate hwcap %lu %s
ia: %s:%u: hwcap duplicate %lu %s

en: %s:%u: hwcap index %lu above maximum %u
ia: %s:%u: le indice hwcap %lu superpassa le maximo %u

en: %s:%u: hwcap index %lu already defined as %s
ia: %s:%u: le indice hwcap %lu jam definite como %s

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
ia: (ERROR DEL PROGRAMMA) Version incognite!?

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
ia: (ERROR DEL PROGRAMMA) Le option se deberea haber recognoscite!?

en: *** Cannot read debuginfo file name: %m
ia: *** Impossibile de leger le nonime de file debuginfo: %m

en: *** The file `%s' is stripped: no detailed analysis possible
ia: *** Le file `%s' es dismarcate: necun analyse detaliate possibile

en: *standard input*
ia: *input standard*

en: , OS ABI: %s %d.%d.%d
ia: , ABI del systema operative: %s %d.%d.%d

en: -o OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...
    [OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...]
ia: -o FILE-OUTPUT [FILE-INPUT]...
    [FILE-OUTPUT [FILE-INPUT]...]

en: <%s> and <%s> are invalid names for range
ia: <%s> e <%s> es nomines invalide pro un intervallo

en: <SP> character must not be in class `%s'
ia: le character <SP> non debe esser in le classe `%s'

en: <SP> character not in class `%s'
ia: le character <SP> non es in le classe `%s'

en: Add locales named by parameters to archive
ia: Adder al archivo le localitates designate per parametros

en: Archive control:
ia: Gerentia del archivo:

en: Be strictly POSIX conform
ia: Conformar se strictemente a POSIX

en: Can't chdir to /
ia: Impossibile de effectuar chdir a /

en: Can't create temporary cache file %s
ia: Impossibile de crear le file de cache temporari %s

en: Can't find %s
ia: Impossibile de trovar %s

en: Can't link %s to %s
ia: Impossibile de crear un ligamine de %s a %s

en: Can't open cache file %s
ia: Impossibile de aperir le file de cache %s

en: Can't open cache file directory %s
ia: Impossibile de aperir le directorio de files de cache %s

en: Can't open directory %s
ia: Impossibile de aperir le directorio %s

en: Can't stat %s
ia: Impossibile de effectuar stat sur %s

en: Can't stat %s
ia: Impossibile de effectuar stat sur %s

en: Can't unlink %s
ia: Impossibile de efectuar unlink sur %s

en: Cannot fstat file %s.
ia: Impossibile de effectuar fstat sur le file %s.

en: Cannot lstat %s
ia: Impossibile de effectuar lstat sur %s

en: Cannot mmap file %s.
ia: Impossible de effectuar mmap sur le file %s.

en: Cannot set LC_ALL to default locale
ia: Impossibile de initialisar LC_ALL al localitate predefinite

en: Cannot set LC_COLLATE to default locale
ia: Impossibile de initialisar LC_COLLATE al localitate predefinite

en: Cannot set LC_CTYPE to default locale
ia: Impossibile de initialisar LC_CTYPE al localitate predefinite

en: Cannot set LC_MESSAGES to default locale
ia: Impossibile de initialisar LC_MESSAGE al localitate predefinite

en: Cannot stat %s
ia: Impossibile de effectuar stat sur %s

en: Change to and use ROOT as root directory
ia: Passar a RADICE e utilisar lo como un directorio de radice

en: Changing access rights of %s to %#o failed
ia: Insuccesso del modification del derectos de accesso de %s a %#o

en: Character out of range for UTF-8
ia: Character es foras de intervallo pro UTF-8

en: Compile locale specification
ia: Compilar le specification de localitate

en: Configure Dynamic Linker Run Time Bindings.
ia: Configurar le associationes de tempore de execution del editor de ligamines dynamic.

en: Convert encoding of given files from one encoding to another.
ia: Converter le codification de files indicate de un codification al altere.

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
ia: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Isto es software libere; vide le fontes pro le conditiones de reproduction.
    NULLE garantia; atque pro MERCABILETATE o APTITUDE PRO UN PROPOSITO PARTICULAR.

en: Create C header file NAME containing symbol definitions
ia: Crear un file de titulos C, NOMINE, que contine le definitiones de symbolos

en: Create fastloading iconv module configuration file.
ia: Creation de un modulo de cargamento rapide del file de configuration iconv.

en: Create old-style tables
ia: Crear le tabellas de vetule stilo

en: Create output even if warning messages were issued
ia: Crear le output etsi advertimentos era emittite

en: DST not allowed in SUID/SGID programs
ia: DST non se permitte in programmas con SUID/SGID

en: DYNAMIC LINKER BUG!!!
ia: PROBLEMA CON LE EDITOR DE LIGAMINES DYNAMIC!!!

en: Directory arguments required when using --nostdlib
ia: Argumentos de directorio se require quando se usa --nostdlib

en: Do not search standard directories, only those on the command line
ia: Non cercar le directorios standard, ma solo illos indicate sur le linea de commando

en: Do not use existing catalog, force new output file
ia: Non utilisar le catalogo existente, fortiar le generation de un nove file de output

en: Don't add new data to archive
ia: Non adder nove datos al archivo

en: Don't buffer output
ia: non accumular resultatos in le buffer de output

en: Don't build cache
ia: Non construer le cache

en: Don't generate links
ia: Non generar le ligamines

en: Dump information generated by PC profiling.
ia: Discargar information generate durante le profilage PC.

en: ELF file ABI version invalid
ia: Version de ABI del file ELF invalide

en: ELF file OS ABI invalid
ia: ABI de systema operative del file ELF invalide

en: ELF file data encoding not big-endian
ia: le codification de datos del file ELF non es big-endian

en: ELF file data encoding not little-endian
ia: le codification de datos del file ELF non es little-endian

en: ELF file version does not match current one
ia: Le version del file ELF non corresponde con le version actual

en: ELF file version ident does not match current one
ia: le identificator de version del file ELF non corresponde con le version actual

en: ELF file's phentsize not the expected size
ia: Le valor `phentsize' del file ELF non concorda con le expectation

en: ELF load command address/offset not properly aligned
ia: Le adresso o displaciamento del commando de cargar ELF non es alineate correctemente

en: ELF load command alignment not page-aligned
ia: Le commando de cargar ELF non es alineate a un pagina

en: Error: .netrc file is readable by others.
ia: Error: le file .netrc es legibile per alteres.

en: Exactly one parameter with process ID required.
ia: Un parametro exactemente con le identificator de processo es necessari.

en: FILE contains mapping from symbolic names to UCS4 values
ia: FILE contine mappage del nomines symbolic al valores UCS4

en: FORMAT
ia: FORMATO

en: File %s is empty, not checked.
ia: Le file %s es vacue, non controlate.

en: File %s is too small, not checked.
ia: Le file %s es troppo parve, non controlate.

en: File is not a cache file.
ia: Le file non es un file de cache.

en: Filters not supported with LD_TRACE_PRELINKING
ia: Filtros non es supportate con LD_TRACE_PRELINKING

en: For bug reporting instructions, please see:
    %s.
ia: Pro le instructiones a reportar errores, consulta:
    %s.

en: For bug reporting instructions, please see:\\n%s.\\n
ia: Pro le instructiones a reportar errores, consulta:\\n%s.\\n

en: Format to use: new, old or compat (default)
ia: Formato a usar: `new', `old' o `compat' (predefinition)

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
ia: Galimatias in ARGP_HELP_FMT: %s

en: Generate message catalog.
    If INPUT-FILE is -, input is read from standard input.  If OUTPUT-FILE
    is -, output is written to standard output.
ia: Generar un catalogo de messages.
    Si FILE-INPUT es -, le entrata se lege del input standard.
    Si FILE-OUTPUT es -, le resultato se scribe al output standard.

en: Generate verbose messages
ia: Monstrar messages in modo verbose

en: Get locale-specific information.
ia: Obtener le information specific pro un localitate

en: Give a short usage message
ia: Monstrar un breve message de usage

en: Give this help list
ia: Monstrar iste lista de adjuta

en: Hang for SECS seconds (default 3600)
ia: Pender durante SECS secundas (3600 per predefinition)

en: Ignore auxiliary cache file
ia: Ignorar le file de cache auxiliar

en: Ignored file %s since it is not a regular file.
ia: Le file %s es ignorate proque illo non es un file regular.

en: Input Files:
ia: Files de input:

en: Input file %s not found.
ia: Le file de entrata %s non trovate.

en: Input/Output format specification:
ia: Specification del formato de input/output:

en: Invalid link from "%s" to "%s": %s
ia: Ligamine invalide de "%s" a "%s": %s

en: List content of archive
ia: Monstrar le contento del archivo

en: List dynamic shared objects loaded into process.
ia: Monstrar objectos condivise dynamic incargate in le processo.

en: Mandatory arguments to long options are also mandatory for any corresponding\nshort options.\n
ia: Le argumentos obligatori del optiones longe es anque obligatori pro le optiones\ncurte correspondente.\n

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
ia: Le argumentos obligatori o optional pro le optiones longe es anque obligatori o optional pro le optiones curte correspondente.

en: Manually link individual libraries.
ia: Ligar manualmente le bibliothecas individual.

en: Modify output format:
ia: Modificar le formate de output:

en: NAME
ia: NOMINE

en: NAME
    [--add-to-archive|--delete-from-archive] FILE...
    --list-archive [FILE]
ia: NOMINE
    [--add-to-archive|--delete-from-archive] FILE...
    --list-archive [FILE]

en: NAME
    [-a|-m]
ia: NOMINE
    [-a|-m]

en: No character set name specified in charmap
ia: Necun nomine de collection de characteres es specificate in le tabula de characteres

en: No definition for %s category found
ia: Necun definition trovate pro le categoria %s

en: No link created since soname could not be found for %s
ia: Ligamine non create proque il non esseva possibile trovar le so-nomine pro %s

en: No program name given\n
ia: Necun nomine de programma fornite

en: No such file or directory
ia: Necun tal file o directorio

en: No target in line %d
ia: Necun objectivo al linea %d

en: Only process directories specified on the command line.  Don't build cache.
ia: Tractar solo le directorios specificate in le linea de commando. Non construer le cache.

en: Optional output file prefix
ia: Prefixo optional del file de output

en: Output control:
ia: Gerentia del output:

en: Output selection:
ia: Selection del output:

en: Path `%s' given more than once
ia: Percurso `%s' fornite plus de un vice

en: Prefix used for all file accesses
ia: Prefixo usate pro omne accessos a files

en: Print cache
ia: Monstrar le cache

en: Print more information
ia: Monstrar information plus detaliate

en: Print more messages
ia: Monstrar plus de messages

en: Print program version
ia: Monstrar le version del programma

en: Put output in FILE instead of installed location (--prefix does not apply to FILE)
ia: Mitter le output in FILE in loco del location de installation (--prefix non se applica a FILE)

en: ROOT
ia: RADICE

en: RTLD_NEXT used in code not dynamically loaded
ia: RTLD_NEXT usate in le codice non cargate dynamicamente

en: RTLD_SELF used in code not dynamically loaded
ia: RTLD_SELF usate in le codice non cargate dynamicamente

en: Read and display shared object profiling data.
ia: Leger e monstrar le datos de profilage del objecto condivise.

en: Remove locales named by parameters from archive
ia: Remover del archivo le localitates designate per parametros

en: Remove password or make file unreadable by others.
ia: Elimina le contrasigno o face le file non legibile per alteres.

en: Renaming of %s to %s failed
ia: Insuccesso del cambiamento de nomine %s a %s

en: Reopening shared object `%s' failed
ia: Insuccesso del apertura del objecto condivise `%s'

en: Replace existing archive content
ia: Reimplaciar le contento existente del archivo

en: Report bugs to %s.
ia: Reportar errores a %s.

en: SHOBJ [PROFDATA]
ia: OBJCONDIV [DATOSPROF]

en: Set the program name
ia: Assignar le nomine del programma

en: Source definitions are found in FILE
ia: Le definitiones fontal es in FILE

en: Suppress warnings and information messages
ia: Supprimer advertimentos e messages informative

en: Symbolic character names defined in FILE
ia: Nomines symbolic de characteres es in FILE

en: System information:
ia: Information del systema:

en: TLS generation counter wrapped!  Please report this.
ia: Le contator de generation TLS ha permitite! Reporta iste problema.

en: The following list contain all the coded character sets known.  This does
    not necessarily mean that all combinations of these names can be used for
    the FROM and TO command line parameters.  One coded character set can be
    listed with several different names (aliases).
ia: Le lista sequente contine tote le codificationes de characteres cognite.
    Isto non significa necessarimente que tote le combinationes del iste 
    nomines pote esser usate como le parametros DE e A de commandos. Un
    codification pote esser monstrate con nomines differente (alias).

en: Trace execution of program by printing currently executed function.
    
         --data=FILE          Don't run the program, just print the data from FILE.
    
       -?,--help              Print this help and exit
          --usage             Give a short usage message
       -V,--version           Print version information and exit
    
    Mandatory arguments to long options are also mandatory for any corresponding
    short options.
ia: Traciar le execution del programma monstrante le function que se exeque actualmente.
    
         --data=FILE          Non exequer le programma, solmente monstrar le datos
                              de FILE.
    
       -?,--help              Monstrar iste adjuta e quitar
          --usage             Dar un breve message de usage
       -V,--version           Monstrar le version e quitar
    
    Le argumentos obligatori pro le optiones longe es anque obligatori pro le optiones curte correspondente.

en: Try \`%s --help' or \`%s --usage' for more information.\n
ia: Tenta \`%s --help' o \`%s --usage' pro plus de information.\n

en: Try \`ldd --help' for more information.
ia: Tenta \`ldd --help' pro plus de information.

en: Try `%s --help' or `%s --usage' for more information.
ia: Tenta `%s --help' o `%s --usage' pro plus de information.

en: Trying %s...
ia: On tenta %s...

en: Unknown .netrc keyword %s
ia: Parola clave .netrc incognite %s

en: Unknown ELFCLASS in file %s.
ia: ELFCLASS incognite in le file %s.

en: Unknown OS
ia: Systema operative incognite

en: Usage: %s [-ef] [-F FROMLIST] [-o FILENAME] [-T TOLIST] [--exit]
    	    [--follow] [--from FROMLIST] [--output FILENAME] [--to TOLIST]
    	    [--help] [--usage] [--version] [--]
    	    EXECUTABLE [EXECUTABLE-OPTION...]\n
ia: Usage: %s [-ef] [-F DE-LISTA] [-o FILE] [-T A-LISTA] [--exit]
    	    [--follow] [--from DE-LISTA] [--output FILE] [--to A-LISTA]
    	    [--help] [--usage] [--version] [--]
    	    EXECUTABILE [OPTION-DEL-EXECUTABILE...]\n

en: Usage: ldd [OPTION]... FILE...
          --help              print this help and exit
          --version           print version information and exit
      -d, --data-relocs       process data relocations
      -r, --function-relocs   process data and function relocations
      -u, --unused            print unused direct dependencies
      -v, --verbose           print all information
ia: Usage: ldd [OPTION]... FILE...
          --help              monstrar iste adjuta e quitar
          --version           monstrar le version e quitar
      -d, --data-relocs       processar relocationes de datos
      -r, --function-relocs   processar relocationes de datos e functiones
      -u, --unused            monstrar dependentias direte non utilisate
      -v, --verbose           monstrar tote le information

en: Usage: sln src dest|file
ia: Usage: sln fonte destination|file

en: Usage: sotruss [OPTION...] [--] EXECUTABLE [EXECUTABLE-OPTION...]
      -F, --from FROMLIST     Trace calls from objects on FROMLIST
      -T, --to TOLIST         Trace calls to objects on TOLIST
    
      -e, --exit              Also show exits from the function calls
      -f, --follow            Trace child processes
      -o, --output FILENAME   Write output to FILENAME (or FILENAME.$PID in case
    			  -f is also used) instead of standard error
    
      -?, --help              Give this help list
          --usage             Give a short usage message
          --version           Print program version
ia: Usage: sotruss [OPTION...] [--] EXECUTABILE [EXECUTABILE-OPTION...]
      -F, --from DE-LISTA     Traciar appellos del objectos in le DE-LISTA
      -T, --to A-LISTA        Traciar appellos al objectos in le A-LISTA
    
      -e, --exit              Anque monstrar exitos del appellos de functiones
      -f, --follow            Traciar filios de processos
      -o, --output FILE       Scriber le output a FILE (o FILE.$PID in caso
    			  -f es anque usate) in loco de error standard
    
      -?, --help              Monstrar iste lista de adjuta
          --usage             Monstrar un breve message de usage
          --version           Monstrar le version del programma

en: Usage: xtrace [OPTION]... PROGRAM [PROGRAMOPTION]...\n
ia: Usage: xtrace [OPTION]... PROGRAMMA [OPTION-DE-PROGRAMMA]...\n

en: Use CACHE as cache file
ia: Utilisar CACHE como un file de cache

en: Use CONF as configuration file
ia: Utilisar CONF como un file de configuration

en: Warning: ignoring configuration file that cannot be opened: %s
ia: Advertimento: ignorar le file de configuration que non pote esser aperite: %s

en: Write names of available charmaps
ia: Monstrar le nomines del tabulas de characteres disponibile

en: Write names of available locales
ia: Monstrar le nomines del localitates disponibile

en: Write names of selected categories
ia: Monstrar le nomines del categorias seligite

en: Write names of selected keywords
ia: Monstrar le nomines del parolas claves seligite

en: Write output to file NAME
ia: Mitter le output in le file NOMINE

en: Writing of cache data failed
ia: Insuccesso al scriber le datos de cache

en: Written by %s and %s.
ia: Scribite per %s e %s.

en: Written by %s.
ia: Scribite per %s.

en: Written by %s.\n
ia: Scribite per %s.\n

en: \`$program' is no executable\n
ia: \`$program' non es un executabile\n

en: `%.*s' already defined as collating element
ia: `%.*s' jam definite como elemento de collation

en: `%.*s' already defined as collating symbol
ia: `%.*s' jam definite como symbolo de collation

en: `%.*s' already defined in charmap
ia: `%.*s' jam definite in le tabula de characteres

en: `%.*s' already defined in repertoire
ia: `%.*s' jam definite in repertoire

en: `%s' and `%.*s' are not valid names for symbolic range
ia: `%s' e `%.*s' non es nomines valide pro un intervallo symbolic

en: `%s' is no correct profile data file for `%s'
ia: `%s' non es un file de datos de profilage correcte pro `%s'

en: `digit' category has not entries in groups of ten
ia: le categoria `digit' non ha entratas in gruppos de dece

en: argument to <%s> must be a single character
ia: le argumento de <%s> debe esser un sol character

en: bad argument
ia: argumento incorrecte

en: bad owner
ia: proprietario incorrecte

en: cannot allocate TLS data structures for initial thread
ia: impossibile de allocar le structura de datos TLS pro le filo initial

en: cannot allocate dependency list
ia: impossibile de allocar un lista de dependentias

en: cannot allocate memory for program header
ia: impossibile de allocar le memoria pro un testa de programma

en: cannot allocate memory in static TLS block
ia: impossibile de allocar memoria in un bloco TLS static

en: cannot allocate name record
ia: impossibile de allocar un entrata de nomine

en: cannot allocate symbol data
ia: impossibile de allocar le datos de symbolo

en: cannot allocate symbol search list
ia: impossibile de allocar un lista pro le cerca de symbolos

en: cannot allocate version reference table
ia: impossibile de allocar le tabula de referentias a versiones

en: cannot apply additional memory protection after relocation
ia: impossibile de applicar le protection de memoria additional post le relocation

en: cannot attach to process %lu
ia: impossibile de attaccar al processo %lu

en: cannot change memory protections
ia: impossibile de modificar le protection de memoria

en: cannot close file descriptor
ia: impossibile de clauder un descriptor de file

en: cannot create RUNPATH/RPATH copy
ia: impossibile de crear un copia de RUNPATH/RPATH

en: cannot create TLS data structures
ia: impossibile de crear structuras de datos TLS

en: cannot create cache for search path
ia: impossibile de crear un cache pro le percurso de cerca

en: cannot create capability list
ia: impossibile de crear un lista de capabilitates

en: cannot create internal descriptor
ia: impossibile de crear un descriptor interne

en: cannot create internal descriptors
ia: impossibile de crear descriptores interne

en: cannot create scope list
ia: impossibile de crear un lista de ambito

en: cannot create search path array
ia: impossibile de crear un array del percurso de cerca

en: cannot create shared object descriptor
ia: impossibile de crear un descriptor de objecto condivise

en: cannot determine escape character
ia: impossibile de determinar le character de escappamento

en: cannot determine file name
ia: impossibile de determinar le nomine de file

en: cannot dynamically load executable
ia: impossibile de cargar dynamicamente un executabile

en: cannot enable executable stack as shared object requires
ia: impossibile de habilitar un pila executabile como le objecto condivise necessita

en: cannot extend global scope
ia: impossibile de extender le ambito global

en: cannot find program header of process
ia: impossibile de trovar le testa de programma de un processo

en: cannot generate output file
ia: impossibile de generar un file de output

en: cannot get information about process %lu
ia: impossibile de obtener le information super le processo %lu

en: cannot handle TLS data
ia: impossibile de tractar datos TLS

en: cannot load any more object with static TLS
ia: impossibile de cargar necun altere objectos con TLS static

en: cannot load auxiliary `%s' because of empty dynamic string token substitution
ia: impossibile de cargar le `%s' auxiliar a causa del substitution de DST vacue

en: cannot load profiling data
ia: impossibile de cargar le datos de profilage

en: cannot make segment writable for relocation
ia: impossibile de render un segmento scribibile pro le relocation

en: cannot map pages for fdesc table
ia: impossibile de effectuar mmap pro le tabula fdesc

en: cannot map pages for fptr table
ia: impossibile de effectuar mmap pro le tabula fptr

en: cannot map zero-fill pages
ia: impossibile de mmap paginas del dispositivo de impletion con zeros

en: cannot open
ia: impossibile de aperir

en: cannot open %s
ia: impossibile de aperir %s

en: cannot open %s/task
ia: impossibile de aperir %s/task

en: cannot open input file
ia: impossibile de aperir le file de entrata

en: cannot open input file `%s'
ia: impossibile de aperir le file de entrata `%s'

en: cannot open output file
ia: impossibile de aperir le file de output

en: cannot open output file `%s'
ia: impossibile de aperir le file de output `%s'

en: cannot open shared object file
ia: impossibile de aperir un file de objecto condivise

en: cannot open zero fill device
ia: impossibile de aperir un dispositovo de impletion con zeros

en: cannot prepare reading %s/task
ia: impossibile de preparar a leger %s/task

en: cannot read character map directory `%s'
ia: impossibile de leger le directorio de tabula de characteres `%s'

en: cannot read dynamic section
ia: impossibile de leger le section dynamic

en: cannot read file data
ia: impossibile de leger datos del file

en: cannot read header
ia: impossibile de leger le testa

en: cannot read link map
ia: impossibile de leger le mappa de ligamines

en: cannot read object name
ia: impossibile de leger le nomine de objecto

en: cannot read program header
ia: impossibile de leger le testa de programma

en: cannot read program interpreter
ia: impossibile de leger le interprete de programma

en: cannot read r_debug
ia: impossibile de leger r_debug

en: cannot restore segment prot after reloc
ia: impossibile de restabilir le protection del segmento post le relocation

en: cannot stat shared object
ia: impossibile de effectuar stat sur le objecto condivise

en: character '%s' in class `%s' must be in class `%s'
ia: le character '%s' del classe `%s' debe esser in le classe `%s'

en: character '%s' in class `%s' must not be in class `%s'
ia: le character '%s' del classe `%s' non debe esser in le classe `%s'

en: character <SP> not defined in character map
ia: le character <SP> non es definite in le tabula de characteres

en: character L'\u%0*x' in class `%s' must be in class `%s'
ia: le character L'\u%0*x' del classe `%s' debe esser in le classe `%s'

en: character L'\u%0*x' in class `%s' must not be in class `%s'
ia: le character L'\u%0*x' del classe `%s' non debe esser in le classe `%s'

en: character class `%s' already defined
ia: le classe de characteres `%s' jam ha essite definite

en: character map `%s' already defined
ia: le mappa de characteres `%s' jam ha essite definite

en: character map `%s' is not ASCII compatible, locale not ISO C compliant
ia: le tabula de characteres `%s' non es compatibile con ASCII, le localitate non es conforme a ISO C

en: character map file `%s' not found
ia: file del tabula de characteres `%s' non trovate

en: character sets with locking states are not supported
ia: collectiones de characteres con le fixation de statos non es supportate

en: connect to address %s:
ia: connecter al adresse %s:

en: conversion from `%s' is not supported
ia: le conversion de `%s' non es supportate

en: conversion from `%s' to `%s' is not supported
ia: le conversion de `%s' a `%s' non es supportate

en: conversion modules not available
ia: modulos de conversion indisponibile

en: conversion rate value cannot be zero
ia: le valor del rata de conversion non pote esser zero

en: conversion stopped due to problem in writing the output
ia: conversion stoppate a causa de un problema al scriber le resultato

en: conversion to `%s' is not supported
ia: le conversion a `%s' non es supportate

en: conversions from `%s' and to `%s' are not supported
ia: le conversiones desde `%s' e verso `%s' non es supportate

en: default character map file `%s' not found
ia: file predefinite del tabula de characteres `%s' non trovate

en: duplicate definition of <%s>
ia: definition duplicate de <%s>

en: duplicate definition of script `%s'
ia: definition duplicate del scriptura `%s'

en: duplicate set definition
ia: duple definition de collection

en: duplicated definition for mapping `%s'
ia: definition duplicate del tabula `%s'

en: duplicated message identifier
ia: identificator de message duplicate

en: duplicated message number
ia: numero de message duplicate

en: ellipsis range must be marked by two operands of same type
ia: le intervallo de ellipse debe ser marcate per duo operandos del mesme typo

en: empty dynamic string token substitution
ia: substitution de DST vacue

en: encoding for output
ia: codification pro output

en: encoding of original text
ia: codification del texto original

en: error while adding equivalent collating symbol
ia: error durante le addition de un symbolo de collation equivalente

en: error while closing input `%s'
ia: error al clauder le input `%s'

en: error while closing output file
ia: error al clauder le file de output

en: error while closing the profiling data file
ia: error al clauder le file de datos de profilage

en: error while loading shared libraries
ia: error durante le cargamento del bibliothecas condivise

en: error while reading the input
ia: error al leger le entrata

en: error: you do not have read permission for
ia: error: permission a leger manca pro

en: executable \`$program' not found\n
ia: executabile \`$program' non trovate\n

en: exited with unknown exit code
ia: ha sortite con le codice de retorno incognite

en: extra trailing semicolon
ia: puncto e virgula superflue al fin

en: failed to load shared object `%s'
ia: insuccesso del cargamento del objecto condivise `%s'

en: failed to load symbol data
ia: insuccesso de cargamento del datos de symbolo

en: failed to map segment from shared object
ia: insuccesso de mmap sur un objecto condivise

en: failed to mmap the profiling data file
ia: insuccesso de mmap sur le file de datos de profilage

en: failed to start conversion processing
ia: insuccesso al comenciamento del processo de conversion

en: file %s is truncated
ia: le file %s es truncate

en: file too short
ia: file troppo curte

en: fstat failed
ia: insuccesso de fstat

en: garbage at end of character code specification
ia: datos superflue al fin del specification del codice de character

en: garbage at end of number
ia: datos superflue al fin del numero

en: generate call graph
ia: generar le grapho de appellos

en: generate flat profile with counts and ticks
ia: generar un profilo plan con contatores e marcos de tempore

en: hard linked somewhere
ia: ha un ligamine dur in alicun parte

en: hexadecimal range format should use only capital characters
ia: le formato hexadecimal de un intervallo debe utilisar solmente litteras capital

en: illegal escape sequence at end of string
ia: sequentia de escappamento non permittite al fin de catena

en: illegal input sequence at position %Zd
ia: sequentia de entrata non permittite al position %Zd

en: illegal input sequence at position %ld
ia: sequentia de entrata non permittite al position %ld

en: illegal set number
ia: numero de collection impermissibile

en: implementation limit: no more than %Zd character classes allowed
ia: limite de implementation: il se non permitte plus de %Zd classes de characteres

en: implementation limit: no more than %d character maps allowed
ia: limite de implementation: il se non permitte plus de %d mappas de characteres

en: incomplete character or shift sequence at end of buffer
ia: character o sequentia de cambiamento incomplete al fin de buffer

en: internal error
ia: error interne

en: internal error (illegal descriptor)
ia: error interne (descriptor non permittite)

en: internal error in %s, line %u
ia: error interne in %s, linea %u

en: internal error: symidx out of range of fptr table
ia: error interne: symidx es in exterior del tabula fptr

en: invalid ELF header
ia: testa ELF incorrecte

en: invalid caller
ia: appellante invalide

en: invalid character: message ignored
ia: character incorrecte: message ignorate

en: invalid definition
ia: definition incorrecte

en: invalid encoding given
ia: codification invalide specificate

en: invalid escape sequence
ia: sequentia de escappamento incorrecte

en: invalid line
ia: linea incorrecte

en: invalid mode
ia: modo invalide

en: invalid mode for dlopen()
ia: modo invalide pro dlopen()

en: invalid mode parameter
ia: parametro de modo incorrecte

en: invalid names for character range
ia: nomines invalide pro un intervallo de characteres

en: invalid namespace
ia: spatio de nomines invalide

en: invalid pointer size
ia: Dimension de punctator incorrecte

en: invalid process ID '%s'
ia: identificator de processo invalide '%s'

en: invalid quote character
ia: character de citation incorrecte

en: invalid target namespace in dlmopen()
ia: spatio de nomines de destination invalide in dlmopen()

en: invalid thread ID '%s'
ia: identificator de filo invalide '%s'

en: ldd: option \`$1' is ambiguous
ia: ldd: le option \`$1' es ambigue

en: libc4 library %s in wrong directory
ia: bibliotheca libc4 %s es in un directorio incorrecte

en: libc5 library %s in wrong directory
ia: bibliotheca libc5 %s es in un directorio incorrecte

en: libc6 library %s in wrong directory
ia: bibliotheca libc6 %s es in un directorio incorrecte

en: libraries %s and %s in directory %s have same soname but different type.
ia: Le bibliothecas %s e %s es in le directorio %s ha le mesme so-nomine, ma lor typo es differente.

en: list all known coded character sets
ia: monstrar tote le codificationes de characteres cognite

en: locale.alias file to consult when making archive
ia: Le file locale.alias a consultar durante le creation del archivo

en: lstat failed
ia: insuccesso de lstat

en: malformed line ignored
ia: linea malformate ignorate

en: memory exhausted
ia: memoria exhaurite

en: missing file arguments
ia: argumentos de file mancante

en: mmap of cache file failed.
ia: mmap sur le file de cache ha fallite.

en: more than one dynamic segment
ia: plus de un segmento dynamic

en: need absolute file name for configuration file when using -r
ia: il es necessari usar le nomine absolute pro le file de configuration quando on utilisa -r

en: no definition of `UNDEFINED'
ia: nulle definition de `UNDEFINED'

en: no input digits defined and none of the standard names in the charmap
ia: necun cifras de entrata definite e necun del nomines standard in le tabula de characteres

en: no more namespaces available for dlmopen()
ia: necun altere spatios de nomines disponibile pro dlmopen()

en: no output digits defined and none of the standard names in the charmap
ia: necun cifras de output es definite e nihil del nomines standard es in le tabula de characteres

en: no output file produced because warnings were issued
ia: necun file de output producite a causa de advertimentos reportate

en: no symbolic name given
ia: necun nomine symbolic fornite

en: no symbolic name given for end of range
ia: necun nomine symbolic fornite pro le fin del intervallo

en: non-symbolic character value should not be used
ia: un valor de character non-symbolic non deberea usar se

en: nonzero padding in e_ident
ia: impletion con non-zeros in e_ident

en: not all characters used in `outdigit' are available in the charmap
ia: non tote le characteres usate in `outdigit' es disponibile in le tabula de characteres

en: not all characters used in `outdigit' are available in the repertoire
ia: non tote le characteres usate in `outdigit' es disponibile in le repertoire

en: not regular file
ia: le file non es regular

en: number of bytes for byte sequence of beginning and end of range not the same: %d vs %d
ia: le numero de bytes in le sequentia de initio e de fin del intervallo non es le mesme: %d contra %d

en: object file has no dynamic section
ia: le file de objecto non ha un section dynamic

en: object file has no loadable segments
ia: le file de objecto non ha segmentos cargabile

en: omit invalid characters from output
ia: omitter characteres invalide del output

en: only ET_DYN and ET_EXEC can be loaded
ia: solo ET_DYN e ET_EXEC pote esser cargate

en: only WIDTH definitions are allowed to follow the CHARMAP definition
ia: solo le definitiones WIDTH es permittite sequer le definition CHARMAP

en: order for `%.*s' already defined at %s:%Zu
ia: le ordine pro `%.*s' jam es definite in %s:%Zu

en: out of memory
ia: memoria insufficiente

en: output file
ia: file de output

en: poll: protocol failure in circuit setup
ia: poll: insuccesso de protocollo in le configuration de circuito

en: premature end of `translit_ignore' definition
ia: le fin prematur del definition de `translit_ignore'

en: previous definition was here
ia: le definition previe era hic

en: print list of count paths and their number of use
ia: monstrar un lista de percursos de contar e le numero de lor usos

en: print progress information
ia: monstrar le information super le progresso

en: process %lu is no ELF program
ia: le processo %lu non es un programma ELF

en: profiling data file `%s' does not match shared object `%s'
ia: le file de datos de profilage `%s' non corresponde al objecto condivise `%s'

en: rcmd: %s: short read
ia: rcmd: %s: lectura curte

en: rcmd: Cannot allocate memory
ia: rcmd: Impossibile de allocar memoria

en: rcmd: poll (setting up stderr): %m
ia: rcmd: poll (configuration de stderr): %m

en: rcmd: socket: All ports in use
ia: rcmd: socket: Tote le portos usate

en: rcmd: write (setting up stderr): %m
ia: rcmd: write (configuration de stderr): %m

en: reading of ELF header failed
ia: insuccesso del lectura del testa ELF

en: reading of section header string table failed
ia: insuccesso del lectura del tabula de catenas de testa de section

en: reading of section headers failed
ia: insuccesso del lectura de testas de section

en: relative path `%s' used to build cache
ia: percurso relative `%s' usate pro construer le cache

en: relocation error
ia: error de relocation

en: resulting bytes for range not representable.
ia: le bytes resultante pro le intervallo non es representabile.

en: shared object cannot be dlopen()ed
ia: le objecto condivise non pote esser aperite via dlopen()

en: shared object not open
ia: objecto condivise non aperte

en: socket: protocol failure in circuit setup
ia: socket: insuccesso de protocollo in le configuration de circuito

en: start and end character sequence of range must have the same length
ia: le sequantias de characteres initial e final del intervallo debe haber le mesme longitude

en: suppress warnings
ia: supprimer advertimentos

en: symbol `%.*s' not in charmap
ia: le symbolo `%.*s' non es in tabula de characteres

en: symbol `%.*s' not in repertoire map
ia: le symbolo `%.*s' non es in le repertoire

en: symbol `%s'
ia: le symbolo `%s'

en: symbol `%s' has the same encoding as
ia: le symbolo `%s' ha le mesme codification que

en: symbol `%s' not defined
ia: le symbolo `%s' non es definite

en: symbol lookup error
ia: error de cerca de symbolo

en: syntax error
ia: error de syntaxe

en: syntax error in %s definition: %s
ia: error de syntaxe in le definition de %s: %s

en: syntax error in prolog: %s
ia: error de syntaxe in prologo: %s

en: this is the first definition
ia: isto es le prime definition

en: to-value <U%0*X> of range is smaller than from-value <U%0*X>
ia: le valor final <U%0*X> del intervallo es plus parve que le valor initial <U%0*X>

en: to-value character sequence is smaller than from-value sequence
ia: le sequentia de characteres del valor final es plus parve que le sequentia del valor initial

en: too few bytes in character encoding
ia: tro pauc de bytes in le codification de characteres

en: too many bytes in character encoding
ia: troppo de bytes in le codification de characteres

en: too many errors; giving up
ia: tro de errores; abandono

en: trailing garbage at end of line
ia: datos superflue al fin de catena

en: unable to allocate buffer for input
ia: impossibile de allocar un buffer pro le entrata

en: unknown
ia: incognite

en: unknown character `%s'
ia: character incognite `%s'

en: unknown directive `%s': line ignored
ia: directiva `%s' incognite: linea ignorate

en: unknown iconv() error %d
ia: error incognite %d de iconv()

en: unknown name "%s"
ia: nomine incognite "%s"

en: unknown set `%s'
ia: collection `%s' incognite

en: unrecognized option
ia: option non recognoscite

en: unsupported dlinfo request
ia: requesta dlinfo non supportate

en: unterminated message
ia: message non terminate

en: unterminated string
ia: catena sin termination

en: unterminated symbolic name
ia: nomine symbolic sin termination

en: upper limit in range is smaller than lower limit
ia: le limite alte in le intervallo es plus parve que le limite basse

en: value for %s must be an integer
ia: le valor de %s debe esser un numero integre

en: value for <%s> must be 1 or greater
ia: le valor de <%s> debe esser plus grande o equl a 1

en: value of <%s> must be greater or equal than the value of <%s>
ia: le valor de <%s> debe esser plus grande o equal al valor de <%s>

en: version lookup error
ia: error de cerca de version

en: warning: you do not have execution permission for
ia: advertimento: permission a exequer manca pro

en: while inserting in search tree
ia: durante le insertion in un arbore de cerca

en: while opening old catalog file
ia: durante del apertura del vetule file de catalogo

en: while preparing output
ia: durante le preparation de output

en: while stat'ing profiling data file
ia: durante stat sur le file de datos de profilage

en: with UCS range values one must use the hexadecimal symbolic ellipsis `..'
ia: con intervallo definite per UCS on debe usar le ellipse symbolic hexadecimal `..'

en: with character code range values one must use the absolute ellipsis `...'
ia: con intervallo definite per codices de characteres on debe usar le ellipse absolute `...'

en: with symbolic name range values the absolute ellipsis `...' must not be used
ia: con intervallo definite per nomines symbolic le ellipse absolute `...' non debe ser utilisate

en: writeable by other than owner
ia: accessibile pro scriber per alteres que le proprietario

en: wrong ELF class: ELFCLASS32
ia: classe ELF incorrecte: ELFCLASS32

en: wrong ELF class: ELFCLASS64
ia: classe ELF incorrecte: ELFCLASS64

en: xtrace: unrecognized option \`$1'\n
ia: xtrace: option non recognoscite \`$1'\n
